dr n. med. Jolanta Sołtysiak

* wizyta w gabinecie

(umawianie teleporad pod nr telefonu 667 868 388)

Zajmuje się leczeniem schorzeń wieku dziecięcego od okresu noworodkowego do 18 roku życia, w tym infekcji dróg oddechowych, przewodu pokarmowego, diagnostyką gorączki, alergii i zaburzeniami okresu niemowlęcego.  W szczególności zajmuję się chorobami układu moczowego u dzieci, m. in. nawracającymi zakażeniami dróg moczowych oraz moczeniem dziennym i nocnym. 

 

W mojej praktyce lekarskiej opieram się na polskich i zagraniacznych zaleceniach naukowych. Staram się też indywidualizować terapię, aby była ona odpowiednia dla pacjenta i rodziców, a przez to bardziej skuteczna.lek. Anastazja Sobczyńska

*wizyta w gabinecie 

(umawianie teleporad pod nr telefonu 667 868 388)

 

Ukończyłam Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, w 2018 roku zdobyłam tytuł specjalisty w zakresie pediatrii. 

 

Kwalifikacje zawodowe i doświadczenie kliniczne poszerzam lecząc w SZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu - zarówno w oddziale stacjonarnym, jak i w Izbie Przyjęć. Dzięki temu na co dzień mam okazję diagnozować i leczyć Pacjentów z szerokim wachlarzem schorzeń pediatrycznych od wieku noworodkowego do pełnoletności. Najbliższe mojemu sercu pozostają zagadnienia z zakresu chorób zakaźnych, alergologii z pulmonologią, gastroenterologii. Obecnie poszerzam wiedzę również z zakresu reumatologii dziecięcej.

 

Już od czasów studiów, w trakcie których uczestniczyłam w spotkaniach pediatrycznych i neonatologicznych kół naukowych, moim priorytetem w życiu zawodowym jest dbanie o zdrowie Dzieci. Ciągle doskonalę swoje umiejętności biorąc udział w konferencjach, kursach i zjazdach, spotkaniach towarzystw naukowych (Polskie Towarzystwo Wakcynologii i Neonatologiczne), współprowadząc badania kliniczne oraz kształcąc innych.

 

Współudział w przywracaniu i utrzymaniu dobrostanu Dziecka oraz jego rodziny jest dla mnie największą satysfakcją płynącą z bycia lekarzem. Posługuję się językiem rosyjskim i ukraińskim.lek. Marcin Kołbuc

* wizyta w gabinecie

Pediatra, absolwent Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Swoje doświadczenie kliniczne zdobywa pracując na wielu poziomach opieki nad małym pacjentem, począwszy od Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej przez Poradnię Lekarza Rodzinnego, kończąc na SZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, gdzie aktualnie pracuje. 

 

Ponieważ zawód i powołanie lekarza oraz umiejętność holistycznego podejścia do pacjenta wymaga nieustannego kształcenia się, dlatego też regularnie bierze udział w kursach i szkoleniach. Głównym zainteresowaniem - zarówno klinicznym jak i naukowym - jest nefrologia dziecięca. W 2015r. odbył staż w Klinice Nefrologii Great Ormond Street Hospital w Londynie, ponadto regularnie uczęszcza na kursy dotykające tej tematyki organizowane przez University College of London czy zjazdy Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej. 

 

Aktualnie jest zaangażowany m.in. w pracę badawczą w ramach Polskiego Rejestru Wrodzonych Wad Rozwojowych „Polish Kidney Genetics Newtork”. W codzinnej pracy stawia na wzajemne zaufanie oraz partnerski model komunikacji z pacjentem i jego rodziną.lek. Małgorzata Barabasz

*wizyta w gabinecie 

 

Jestem lekarzem specjalistą w dziedzinie pediatrii. Szkolenie specjalizacyjne odbywałam w Klinice Nefrologii Dziecięcej i Nadciśnienia Tętniczego Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu gdzie cały czas pracuję i zajmuję się przede wszystkim leczeniem i diagnostyką schorzeń z zakresu nefrologii dziecięcej.

 

Pracuję również w Poradni Lekarza Rodzinnego gdzie zajmuję się leczeniem najczęstszych chorób wieku dziecięcego. Konsultuję zdrowe dzieci –przeprowadzam bilanse zdrowia, patronaże, kwalifikuję do szczepień ochronnych. Zajmuję się profilaktyką chorób. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej.

 

Swoją wiedzę cały czas pogłębiam uczestnicząc w licznych konferencjach naukowych czy kursach. Staram się, aby moje zalecenia były zgodne z najnowszymi rekomendacjami i zaleceniami towarzystw naukowych.